Kyberhrozby
Bankovní účet, Hypotéka, Investice, jak na úvěr. Vysvětlíme vám základní pojmy z bankovního prostředí.
Výukové materiály
Filtry
Tvoje cesta onlinem | Kyberhrozby: PRACOVNÍ LISTY
Pracovní listy zaměřené na rozpoznávání kyberhrozeb a správné chování online. Interaktivní úkoly pro žáky a jejich edukaci.
Tvoje cesta onlinem | Kyberhrozby: PRACOVNÍ LISTY - ŘEŠENÍ
Řešení k pracovním listům na téma kyberhrozby.
Tvoje cesta onlinem | Kyberhrozby: PREZENTACE
Prezentace shrnující klíčová rizika kyberprostoru. Obsahuje praktické rady, jak chránit svou identitu, data a finanční bezpečnost.
Tvoje cesta onlinem | Kyberhrozby: SKRIPTA
Komplexní text k prezentaci o aktuálních kyberhrozbách, phishingu, falešných profilech a ochraně dat. Pomáhá pochopit online rizika a učí, jak se jim vyhnout.
Související články
Pokud se zdá příběh neuvěřitelný, nevěřte mu.
Dezinformace může způsobit skutečnou škodu. Jak ji poznat?
Existuje důvod, proč jsou neuvěřitelné příběhy tak neuvěřitelné. Lidé si často pletou dezinformace a tzv. misinformace, ale jsou mezi nimi zásadní rozdíly. Misinformace je prostě neúmyslná chyba při podávání faktů. Dezinformace je naopak záměrně šířená nepravdivá nebo zavádějící informace s cílem klamat, získat finanční výhody nebo způsobit škodu.
Dejte své heslo pod zámek pomocí vícefaktorového ověřování
Dnes už silné heslo nestačí. Kyberzločinci jsou stále chytřejší a používají triky, jako je phishing nebo sociální inženýrství, aby vaše heslo získali. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak své účty lépe chránit – vícefaktorové ověřování. To znamená, že kromě hesla zadáváte ještě jeden bezpečnostní prvek – například kód zaslaný na mobil nebo otisk prstu. Tak výrazně snižujete šanci, že se někdo cizí dostane do vašeho účtu. Podle Microsoftu aktivace vícefaktorového ověření snižuje riziko napadení účtu o 99 %! Čím lépe si své účty zabezpečíte, tím větší jistotu máte, že vaše soukromé informace zůstanou v bezpečí.
Kyberzločinci útočí pomocí SMS, vydávají se za Policii ČR
Kybernetičtí podvodníci opět útočí. Nejvíce ohroženi jsou klienti bank. Tzv. Klikači hromadně rozesílají SMS zprávy jménem Policie ČR s údajným trestním oznámením a odkazem na datové schránky. Ve zprávách nabádají adresáty útoků k přihlašování. Upozorňujeme proto naše klienty i klienty všech ostatních bank na českém trhu, aby byli maximálně opatrní a nereagovali na tyto falešné zprávy. Veřejné instituce ani banky tímto způsobem své klienty nekontaktují.
Pozvěte odborníka k sobě do třídy

Všechna témata
Finance
Digitální svět a kyberhrozby
Ochrana životního prostředí
Naši partneři


